Yarıyıl Tatili 30 Güne Ne Zaman Çıkacak?

Yarıyıl Tatili 30 Güne Ne Zaman Çıkacak?
Yarıyıl tatili ne zaman 30 gün olacak?
Yarıyıl tatili ne zaman 30 gün olacak?

Yarıyıl Tatili 30 Güne Ne Zaman Çıkacak? Sömestr tatili (yarıyıl tatili) 15 günden 30 güne ne zaman çıkacak? 2015 de yarıyıl tatili 30 gün mü olacak?
Tüm öğrenci ve velilerin merak ettiği yaryıl tatili 30 güne ne zaman çıkaca?. Milli Eğitim Bakanlığına Yarıyıl Tatili 15 Günden 30 Güne çıkmasıyla ilgili bir plan hazırlanmış ve sunulmuştu.  Yarıyıl Tatilinin 15 Günden 30 Güne ne zaman çıkacak? MEB bu taslağı uygun olarak düşünmüş olmalı ki yarıyıl tatilini 30 güne çıkaracak taslağı hayata geçirme kararı aldı. 

Yarıyıl tatili ne zaman 30 gün olacak?
Yarıyıl tatili ne zaman 30 gün olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 1. dönem sonu ile 2. dönem başlangıcındaki ara tatili 15 günden 30 güne çıkarmayı planlıyor. Öğretimde reform ve yapılandırma çalışması kapsamında Sömestr tatilinin uzatılıp yaz tatilinin otomatikmen kısaltılacağı konuşuluyor.

Yapılan bu değişiklik ile yerli turistin ülke içerisinde daha çok yer değiştirmesinden kaynaklanan ekonomide canlılık oluşacağı ve devlet okulları kapalı kalacağı için yakıt başta olmak üzere milyonlarca TL’lik enerji tasarrufu yapılacağı düşünülmekte.

Yapılması planlanan bu değişiklik ile 31 Aralık’tan 1 Şubat’a kadar 1 aylık bir tatil öngörülüyor.  Yaz tatilinin ise 15 Haziran ile 1 Eylül arasında olacağı konuşuluyor. Bu uygulama hayata geçerse öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin büyük bir kısmının memnun olmayacağı düşünülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 2015 iş takvimine göre 23 Ocak’ta karneler veriliyor ve Sömestr tatili başlıyor. 2.dönem ise 9 Şubat Pazartesi günü öğretmenler işbaşı yapacak. İlgili değişikliğin gündeme henüz gelmemesi dolayısıyla bu değişikliğin 2016 yılından itibaren geçerli olacağı düşünülmektedir. Kulislere göre böyle bir değişiklik kesin yapılacak.

Sizin yorumlarınız nedir? Yarıyıl tatili 15 günden 30 güne çıksın mı?

Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
online free course
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ocak 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yarıyıl Tatili 30 Güne Ne Zaman Çıkacak? (2 Yorum)

  1. seval Mahmut Nurgülen SEDAT muzaffer MuZo Ferit seyma ali kaptan Projektör dedi ki:

    bizim buralarda çok kar var

UA-50667980-1