Facebook mesaj engelleme

Facebook mesaj engelleme

Sosyal medya sitelerinin en güçlüsü diyebileceğimiz Facebook mesaj engelleme nasıl yapılır. Facebookta tanımadıklarımızdan mesaj almamak için ne yapmalıyız. Bu yazımızda Facebook mesaj engellemeyi anlatacağız. Facebook gizlilik ayarlarından arkadalarınız, arkadaşlarınızın arkadaşları ayarlarına göre istediğiniz gruptan mesaj alabilir yada almayı engelleyebilirsiniz. Yazımızın devamında resimli olarak göstereceğiz.

Facebook mesaj engellemek 2014 nasıl yapılır?

İlk önce facebook hesabımıza yani profilimize giriş yapıyoruz. Sonra aağıdaki resimde görülen kilit resmine tıklıyoruz. Açılan pencere aynen aağıdaki resimdeki gibi olacaktır. İlk olarak bu işarete basmalısınız. İşarete bastığınız zaman ekranın alt kısmına doğru sekmeler açılacaktır. Bu sekmelerden “Benimle kimler iletişim kurabilir?” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman alt kısma iki seçenek daha açılacaktır. Bu seçeneklerden “Kimlerin mesajlarının Gelen Kutuma düşmesini istiyorum?” seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçeneği de seçtiğinizde sırada size kimlerin yolladığı mesajların gelen kutunuza düşmesini istediğiniz sorulacak. Burada iki seçenek bulunuyor. Bunlardan birisi temel filtreleme diğeri ise mutlak filtreleme. Bunlardan size uygun olanını seçmelisiniz.

Temel filtreleme Facebook hesabınızı açtığınızda otomatik olarak seçili olan seçenektir. Bu seçenekte sizlere arkadaşlarınız ve tanıyor olabileceğiniz kişiler mesaj yollayabiliyor. Mutlak filtrelemede ise size sadece arkadaşlarınız mesaj yolluyor. Sizde Facebook mesaj gelmesini engelleme için buradan kendinize uygun olanını seçmelisiniz.

facebook mesaj engelleme
facebook mesaj engelleme
Facebook mesaj engelleme
Facebook mesaj engelleme

 

Facebook mesaj engelleme ayarlarını yapamadıysanız konu altındaki yorum bölümüne yorumunuzu yazarsanız yardımcı olmaya çalıırız.

Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Facebook mesaj engelleme (1 Yorum)

  1. Engeli nasil kaldiracam tekrar ayni yere girdigimde bu goruntu cikmiyor gelen mesajlari goremiyorum ekli olmayan arkadaslarimi

UA-50667980-1