9 Ocak Kar Tatili Olan il ve ilçeler

9 Ocak Kar Tatili Olan il ve ilçeler
7-8 ocak okullar tatil mi
7-8 ocak okullar tatil mi

Cuma okullar tatil mi?, 9 Ocak Okullar tatil mi? Kar Tatili olan İller İlçeler. 9 Ocak’ta Kar Tatili olan okullar

Okullar tatil mi 9 ocak?, 9 Ocak İstanbul okullar tatil mi?, 9 Ocak Ankara okullar tatil mi? 9 Ocak Kocaeli okullar tatil mi vb. birçok 9 ocakta okullar tatil mi? soruları sizlerden gelmekte.9 Ocak çarşamba kar tatili olan iller ilçeler ve okullar bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Gözler ve kulaklar valiliklerde, kaymakamlıklardan yapılacak açıklamalarda. Yurdun her yerinde yoğun kar yağışı ve don  bulunduğundan birçok ilde okullar 9 ocak cuma günüde tatil olacaktır. Resmi kar tatili haberleri yayınlandıkça sitemizde güncel olarak duyuracağız.

9Ocak 2015 Okullar tatil mi? 9 Ocak 2015 Kar Tatili olan İller İlçeler.

7-8 ocak okullar tatil mi
9 ocak okullar tatil mi

9 Ocak okullar tatil olan iller ve ilçeler, 9 Ocak okullar tatil olan iller ve ilçeler burada resmi açıklama yapıldığında yayınlanacaktır. Eğitime 1 gün ara verildi

Cuma tatil olan il ve ilçeler

ANKARA

Ankara Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, kentte hafta sonuna kadar yapılan meteorolojik tahminler ve alınan verilere göre hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağının beklendiği belirtildi.e

KONYA

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya’nın ilçelerinin tamamı ve il merkezinde 9 Ocak Cuma günü ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi. Böylece, Konya’da iki gündür tatil olan öğrenciler, yarın da kar tatili yapacak. Açıklamada, tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerin cuma günü de idari izinli sayılacağı bildirildi.

AKSARAY VE KARAMAN

Aksaray ve Karaman’da da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. GİRESUN Giresun’da kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği bildirildi. Valilik açıklamasında, yoğun kar yağışı dolayısıyla üniversiteler hariç Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okulların 9 Ocak Cuma günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

TRABZON

Trabzon’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullarda yarın da eğitime ara verildi.

RİZE

Rize’de etkili kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verileceği bildirildi. Rize Valiliğinin açıklamasında, il genelinde iki gündür devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği hatırlatılarak, olumsuz koşulların sürmesi nedeniyle eğitime yarın da ara verileceği belirtildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu kurum çalışanlarının da yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ORDU

Ordu’da kar yağışı nedeniyle Aybastı ilçesi ile Akkuş’taki yatılı bölge okulu hariç il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle Altınordu, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye ilçelerinde yarın eğitime ara verileceği belirtildi. Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise yatılı bölge okulu hariç ilçe merkezi ve tüm mahallelerde 9 Ocak Cuma günü okullarda tatil kararı alındığı kaydedildi.

DÜZCE

Düzce’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi. Daha önce yapılan açıklamada okullarda eğitim öğretime bugün için ara verildiği bildirilmişti.

ZONGULDAK

Zonguldak’ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, il genelindeki okullar yarın tatil edildi. Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

NİĞDE

Niğde’de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı il genelinde yarın okullarda eğitim-öğretim yapılmayacak. Niğde’deki okullarda bugün de eğitime ara verilmişti.

SAMSUN

Samsun’da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Samsun Valiliğinin açıklamasında, yarın Alaçam, Ayvacık, Asarcık, Bafra, Havza, Kavak, Ladik, 19 Mayıs, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretim yapılmayacağı belirtildi.

KAYSERİ

Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporu çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği riskler dikkate alınarak il genelinde eğitim-öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildi.

ERZİNCAN

Erzincan il merkezi ve 3 ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi. Alınan bilgiye göre, Erzincan il merkezi ile Kemah, Çayırlı ve Tercan ilçelerinde soğuk hava nedeniyle eğitime 9 Ocak Cuma günü ara verilmesi kararlaştırıldı. Refahiye ve İliç ilçelerinde ise yarın taşımalı eğitim yapılmayacak.

VAN

Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle Van’ın Özalp ve Saray, Kars’ın Selim ve Digor ile Bitlis’in Güroymak ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildi

SAKARYA

Sakarya’da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün daha ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında yarın da eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Kent genelinde iki gündür tüm okullar tatil edilmişti.

NEVŞEHİR

Nevşehir merkez ve ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ile Derinkuyu, Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de izinli sayılacağı kaydedildi.

KARABÜK

Karabük’te kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının iki gündür etkili olduğu, yarın da artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi. Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim-öğretime yarın ara verildiği belirtildi. İl genelinde dünden beri eğitime ara verilmişti.

BARTIN

Bartın’da kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime yarın ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soğuk, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kent merkezindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verildiğini söyledi. Demir, ilçelerle ilgili kararı kaymakamlıkların vereceğini sözlerine ekledi.

DÜZCE

Düzce’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi. Daha önce yapılan açıklamada okullarda eğitim öğretime bugün için ara verildiği bildirilmişti.

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
udemy course download free
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ocak 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

9 Ocak Kar Tatili Olan il ve ilçeler (5 Yorum)

UA-50667980-1